Bemész, leadod a rendelést, kijössz.
Ennyi volt a dolgod. Az egyetlen feladatod.
Ha már elfelejtetted, hogy te lettél megbízva azzal, hogy Ádám meglepetés szülinapi bulijára te szerezd be a tortát, gondolnád, hogy pont ez a folyamat lenne a legkönnyebb része az egésznek.
-Elnézést kérek a várakozásért, sajnos az incidens feltakarítása egy kicsivel több direkt felügyeletet vett igénybe mint amennyit szerettem volna…
Incidens… lehet így is fogalmazni. Történt már veled olyan, hogy egy nap felkelsz egy fontos, szinte létfontosságú céllal, de a tudtodon és akaratodon kívül az ágyadat lehet sose fogod már viszont látni?
-Szóval kezdjünk is bele… Én Dr. Hakon vagyok az SCP Alapítványtól, biztosíthatom róla nem hallott még rólunk és nem is fog többet, de sejtheti, hogy még is mivel foglalkozunk tekintve, hogy mi mindenen ment át.
Már egy néhány órája be lettem zárva ebbe a szobába… ha tippelnem kell főként kihallgatásra használják, viszont a falon halványan épphogy kivehető vérfolt más használati célokról is árulkodik…
-Nos mielőtt a szabadjára engednénk önt, tisztáznunk kell néhány dolgot. Bár az önt megtaláló ügynök feltett már néhány fontos kérdést, és körülbelül értjük mi történt, de megkérném, hogy a saját szavaival mondja el pontosan mi is történt az incidens napján.
Az egész egy túlságosan is szépnek tűnő péntek reggel kezdődött. Felkeltem, megmosakodtam, reggeliztem, a szokásos. E már szinte rendszeres folyamat során tűnt fel egy értesítés a telefonomon… egy üzenet.
-Na megvan a torta?
Torta… milyen tor- A FENÉBE IS ELFELEJTETTEM A KICSESZETT TORTÁT. Tudtam, hogy valamit elfelejtettem.
Az egyik munkatársamnak, Ádámnak a meglepetés szülinapi bulijára, mindenkinek volt egy feladata, és talán a legfontosabbat arra a szerencsétlenre bízták aki még azt is képes volt elfelejteni néha, hogy milyen nap van éppen.
Pánikomban majdnem dobtam egy hátast de aztán eszembe jutott… bárcsak ne lett volna így.
Két utcával arrébb nyílt egy cukrászda, elvileg elképesztően finom termékeik voltak, mindenki ódákat zeng róluk, szóval gondoltam mit veszíthetek megpróbálkozok náluk. Ismétlem magam, de bárcsak ne tettem volna.
Amikor megérkeztem a bolt elé két dolog tűnt fel azonnal.
Az egyik, hogy a bolt kívülről teljesen üresnek tűnt. Gondolnád, hogy egy bár frissen nyílt de már most híres pékségbe csak úgy ömlenének az emberi tömegek de utólag azt hittem csak épp egy üresebb időszakuk volt, a legjobbakkal is megesik.
A másik szembetűnő a cukrászda neve volt… Süsd Meg A Napom1.
Amikor beléptem, kinézetre… Nem tudom látott e már olyan régi fajta cukrászdát, nem a kommunista időben lévőkre gondolok. Sokkal inkább mintha egy régi angol könyvtárba vagy klub házba léptem volna be. Fa parketta és burkolat mindenhol, jól megvilágított pultok, teli finomabbnál finomabb süteményekkel és egyéb pék termékekkel…
Ha nem egy fontos céllal érkeztem volna és a világ minden pénze és ideje enyém lett volna akkor talán már ott elvesztem volna. De idegeimet megerősítve és vágyaimat legyűrve neki ugrottam az előttem lévő világrengető feladatnak.
Mint mondtam, az üzlet üres volt… de ki tudja mikor, lehet csak míg elvoltam merülve a termékek látványában, a pult túloldalán ott volt egy "eladó".
-Jó napot uram! Miben segíthetek?
Előttem egy idős bácsika volt, körülbelül 170-cm magas, ősz rövid haj és szakáll, öltözéke szinte már irodába való lett volna, ha nem lett volna rajta egy a bolt nevével ellátott fekete konyhai kötény.
- Oh! -Majdnem elájultam ijedségemben… -Jó napot igen elnézést nem láttam, hogy itt van. Egy torta rendelést szeretnék leadni.
-Természetesen! -Ugyanazzal a gyorsasággal mint ahogy kimondta azt, a kezeim közé nyomott egy étlapot… -Kérem válasszon az alábbi listából!
-Oh köszönöm de szerintem egy dobos torta bőven elég lesz.
-Kérem válasszon az alábbi listából! -Mondta hatalmas mosollyal az arcán.
-Mondom egy dobos megfelel!
-Kérem válasszon az alábbi listából! -Mondta egyre nagyobb mosollyal az arcán…
-Oké rendben, választok a listából, elnézést nem tudom, hogy pontosan, hogy működik itt a rendelés…
-Kérem válasszon az alábbi listából! -Mondta már szinte természetfeletti mosollyal az arcán… Látszott rajta, hogy remeg, mintha valami nagyon fájna neki…
Kinyitottam az "étlapot" és elkezdtem olvasni a tartalmát.
Bár sokra nem emlékszem a listából, elsőnek nem volt semmi említésre való.
A korábban kért dobos tortát gyorsan megtaláltam, egyéb más átlagos süteményekkel együtt, de ezek után jöttek az igazán… furák.
Sós termékek:
- Társas Kiőrlésű Kenyér (Tapasztald meg milyen egy kenyéri barátság!)
Allergének: Glutén, tojás, lelkek2
- Maestro Croissant (Szimfónia a szádban! Szereted a klasszikus zenéket? Akkor most megtapasztalhatod milyen ha megeszel egyet!)
Allergének: Glutén, diófélék, tojás, hegedű, zongora, lelkek.
- Poszáta Pogácsa (A természet gyönyöre egy harapásban!)
Allergének: Glutén, lelkek, természet
Sütemények:
- Havas Csoda (Egy téli finomság a hosszú, fülledt nyári napokra!)
Allergének: Glutén, tej, hó, esetleges hegyomlás
- Az Ország Tortája (200724-es év győztese, a kihagyhatatlan élmény és a Süssd Meg A Napom és A Pék büszkesége!)
Allergének: Kihagyhatatlan!
Az ország tortája… Ahogy már korábban említettem két hete nyílt ez a cukrászda. Két hét alatt csak nem sikerült megnyerniük egy versenyt… ami éppen nem is folyik. Arról ne is beszéljünk, hogy a dátum nagyon elvolt írva, valaki valamit nagyon elrontott.
E néhány apró… furcsaságot leszámítva megmaradtam ennél a tortánál. Bár pontos leírás nem volt róla, tudtam, hogy… Kihagyhatatlan…
-Akkor egy Az Ország Tortáját kérnék egészben! Szép Kártyával lehet fizetni?
-Természetesen! A három világon belül található összes pénzfélét elfogadjuk! -Látszott rajta, hogy megnyugodott a mosolya normalizálódott.
-Elképzelhető, hogy hétfőre elkészítsék? Fizetek extrát ha netán a gyorsaságnak extra ára lenne.
Egy pohár talán egy tányér, valahol egy másik szobában eltört. Talán a konyhában valaki leejtett valamit? Érdekes egy véletlen egybeesés volt. A pultos… már kevésbé látszott boldognak.
-Természetesen!!! -Kiáltotta a helyzethez mérve hangosabban mint kéne- Viszont igen ennek extra költsége lesz! TÉRJEN VISSZA HÉTFŐN ÉS AKKOR MAJD MEGFIZETI AZ ÁRÁT! - Kiáltotta egyenesen az arcomba az eladó.
Amilyen hirtelen megváltozott a hangulat, olyan gyorsan… sötétedett el minden.
Egyik pillanatban az eladót nézem aki már szinte az arcomba mászva kiáltotta azokat az utolsó szavakat, a másikban minden elsötétült aztán hirtelen… a cukrászda előtt voltam.
Vagy legalábbis ahol az üzlet volt, a helyén egy üres telek, mintha sose létezett volna.
A kezeim közt ekkor vettem észre egy dobozt, benne egy tortával, sajnos nem volt időm megnézni azt. Viszont a dobozon volt egy nyugta.
Ellenőriztem a telefonomat, rémültségemre megláttam, hogy már hétfő volt, az egész hétvége és pénteki nap kiesett az emlékemből.
-Ekkor érkeztetek meg ti, a kedves ügynökök elmagyarázták, hogy vagy velük jövök vagy megoldják, hogy velük menjek és most itt vagyunk ebben az ó annyira barátságos szobában.
-Hmmm. Értem. Elnézést kérek az ügynökök viselkedéséért, feszült egy munkát végeznek, nem engedhetik meg, hogy bármi is félre sikerüljön. Viszont ezzel is megköszönném az együttműködését és hamarosan a megfelelő procedúrák elvégzése után szabad lábon távozhat.
-Oké remek már azt hittem itt fogok ragadni örökre - Mondtam megkönnyebbülve- Doktor úr lehetne még egy gyors kérdésem?
-Természetesen. - Mondta a doktor leplezett feszültséggel
- A nyugtát nem volt időm megnézni, mennyi pénzt vontak le tőlem?
- Nem egy különösebben jelentős összeget, ne aggódjon az Alapítvány kárpótolja a veszteségét.
Valamiért úgy érzem ez a válasz őszintén nem nyugtatott meg
Incidens Napló Jelentés:
Leírás: Bár GOI-XXX-t természetéből eredően eddig képtelenség volt megfigyelni, az elszórtan megtalálható anomáliáktól eltekintve, ez volt az eddigi legközelebbi esemény, hogy bármit is megtudjunk az üzletről. Az incidensnek köszönhetően feljegyzésre került GOI-XXX első leírása annak belső teréről és a benne található potenciális élőlényekről. Az incidenst átélő alanynak köszönhetően egy új SCP került elzárásra és aktív megfigyelés alá aminek következtében GOI-XXX által biztosított termékekről lévő információink bővültek.
Ajánlás: Az incidens alanyát aktív megfigyelés alá helyezni, potenciális mellékhatások felmerülése érdekében. Bár az interjú után amnesztikus szer hatása alá lett vonva, az alany az incidens hossza alatt tudta nélkül változásokon esett át, így indokolt, a megfigyelés, esetleges elzárása, bármifajta változás esetén.
Egyéb Megjegyzések: SCP-XXX-HU vizsgálatának megkezdése és az incidens alanyának megfigyelése mellett érdemes megjegyezni: Bár eddig bármi fajta fizetségről nem volt tudomásunk, SCP-XXX-HU dobozán talált nyugta, nyugtalansághoz ad okot. Az alanyban felfedezett változások bizonyítják, hogy pénzügyi kompenzáció mellett, GOI-XXX másfajta fizetséget is elfogad mint kompenzáció, jelen esetünkben egy olyan módon történt ez ami az alany döntési jogán kívül esett. A nyugta és annak tartalma alább található:
…. Nyugta ….
…. Termék: ….
1 x Az Ország tortája
…. Ár Összesen: ….
3 x 1 Év
…. Fizetési Mód: ….
3 x 1 Év a Konyhában
………………………….
Köszönjük, hogy a Süssd Fel A Napomat Cukrászdát választotta!











